Pages

Search in Turkey

Sep 6, 2011

Konya Turkey Turkish Company 01

RENAL İLAÇ KİMYA VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN.VE PAZARLAMA LTD.ŞTİ.

1978 yılında eczacılığa başlayan kurucularımızdan A.Celalettin Şener, 1988 yılında FARMAKON İLAÇ KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. ile ilaç imalat sektörüne adım atmıştır. Hemodiyaliz solüsyonları üretimine karar verilmesi ile 17.04.1995 yılında RENAL İLAÇ KİMYA VE SAGLIK ÜRÜNLERİ SAN.PAZ.LTD.ŞTİ. kurulmuştur. Renal ilaç , 3 değişik formülasyonda asetatlı hemodiyaliz solüsyonları üreterek sektöre adımını atmıştır. . 1998 yılı başında, hemodiyaliz tedavisinde kullanılan hemodiyaliz sarf malzemeleri ithalatına karar verilmiş, İtalyan BELLCO S.r.l. firması ile tek yetkili distribütörlük sözleşmesi imzalanmıştır. Aynı yıl bikarbonatlı hemodiyaliz solüsyonları üretim ruhsatı alınmıştır. 2001 yılında Tayvan BİOTEQ Firması ile, tek yetkili distribütörlük sözleşmesi imzalanarak arter-ven setleri ve fistül iğneleri de ürün listesine eklenmiş ve RO Su Sistemleri üretimine başlanılmıştır... Şimdilerde Renal, bir diyaliz merkezinin fizibilite aşamasından başlayarak, kuruluş ve hizmet aşamalarında tüm ihtiyaçlarını karşılayan , anahtar teslimi diyaliz merkezi kurabilecek ülkemizdeki ender firmalardan birisi olmuştur. ISO 13485:2003 kalite güvence ve CE belgelerine sahip olan Renal; Renal Konya (Merkez), İstanbul, İzmir, Ankara'da yerleşik tecrübeli ekibiyle en yakın çözüm ortağınızdır.

Production of Concentrated solutions for hemodialysis,desinfectants for Hemodialysis machines,water treatment systems for houses,factories and hospitals


1-AL ALÜMİNYUM ÇATI KAPLAMALARI LTD.ŞTİ.

Alüminyum Çatı,Taban Ve Dış Cephe Kaplaması İmali.

Aliminium Roof, Floor And Sliding Production

Aluminium Dach und Außenfrontfurnitur  
4E MERMER SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.DEREBUCAK ŞUBESİ

Mermer Ocağı İşletmeciliği Ve Mermer İmali.

Marble quarry processing and block marble production

Herstellung von Marmor  
4K PREFABRİK ÇELİK KONSTRİKSİYON KARAVAN İNŞAAT OTOMOTİV SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

1957'den beri Konya ilinde karasör sektöründe üretim yapan firmamız 2001 yılından bugüne prefabrikasyon alanında 4kprefabrik ticari markası ile hizmet vermektedir. Takdir aldık sıra büyüyen üretim azmimizle güzide Konya ili ve çevresinde hedeflerimize ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Öncü sanayi ili olma yolunda hep birlikte el ele verelim. Dünya'da ve Türkiye'de memleketimizi Mevlana diyarı yanında Sanayi diyarı olarak anılması için az uyuyalım çok çalışalım...

Caravan, conteiner, vineyard house, security cabin production

Herstellung von Caravan, Container und Sicherheitshütten  
5g emlak Gayrimenkul

emlak gayrimenkul alım satımı ve daışmanlık hizmetleri


A.C.K ASANSÖR VE TAŞIMA SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

A.C.K ASANSOR LTD.STI. 2005 YILINDA KURULMUŞ OLUP,ASANSÖR KABİN,OTOMATİK KAPI VE KUMANDA PANOLARI ÜRETİMİ YAPMAKTADIR.ŞİRKETİMİZ AYNI ZAMANDA TÜM ASANSOR KOMPONENTLERİNİN SATIŞINI YAPMAKTADIR.

A.C.K ASANSOR LTD.STI. was established at 2005 and start to produce elevator cabins,control panels and automatic doors. Our company also sells all the components of the elevator.


A.R.T. TRAILER

A.R.T. Trailer karayolu taşımacılığı konusunda müşteri taleplerini karşılamak için 1972 yılından beri üretim yapmaktadır. 3 Farklı Fabrikada üretim yapan A.R.T Trailer Silobas Yarı Römork, Tankerli Yarı Römork, Damperli Yarı Römork, Tenteli Yarı Römork, Özel amaçlı Lowbed Yarı Römork ve Araç Üstü ekipmanlar üretmektedir. Treyler ve Araç üstü ekipmanların imalatında 30 yıldan fazla tecrübeye sahip olan A.R.T Trailer imalatın % 70 lik kısmını 2004 yılından beri 15 den fazla Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerine ihraç etmektedir. A.R.T Trailer ürettiği ürünlerde en son teknolojiyi takip eder. Ve A.R.T Trailer ISO 9001 kalite yönetim belgesine sahiptir.

Company Profile A.R.T. Trailer has been perpetuating production for covering the demand of customers about land transportation since 1972. A.R.T. Trailer has been producing Cement Silo Trailer, Tanker Trailer, Tipper Trailer, Curtainsider Trailer, Special Lowbed Trailer, and Body Building Equipments in 3 different production facilities. A.R.T. Trailer who has experience over 30 years at production of trailer and body building equipments, has been exporting %70 of total production to Europen, Asian and African countries since 2004. A.R.T. Trailer follows cutting-edge technology at production and has ISO 9001 Quality Management Certificate.


ABDULLAH ÇİMEN-ÖZFATİHLER VİNÇ MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Özfatihler vinç makine sanayi 90 lı yılların başında kurucusu ABDULLAH ÇİMEN öncülüğünde faaliyetlerine Türkiye de sanayinin kalbi olmaya namzet KONYA DA başlamıştır. Kurulduğu günden bu güne dek hedefi, her şeyden önce müşteri memnuniyetini sağlamak olan kuruluşumuz bu gün toplam 10.000 m² alanda imalatını sürdürmektedir. İmalata ilk başladığı küçük atölyelerden bu gün sektöründe bir dev olarak TÜRKİYE DE kendini ispatlamış, DÜNYA DA ise TÜRK teknolojisini herkese ispatlamayı kendine hedef bilmiştir. Verdiği hizmet, müşteri memnuniyeti ve satış sonrası geri besleme ile TÜRKİYE DE tek olan firmamız rakiplerinin de takdirini toplamayı başarmıştır.

Our cranes; - Standart Electrical Hoists - Single&Double girder EOT Cranes - Single&Double Girder Gantry Cranes - Jib cranes - Lifting Machines We produce all of the parts of cranes wich have capacity untill 150 tons and we can produce special cranes wich you need. 'İf your work is hard then take your power from us' this idea is our starting points and our products could get the quality and ergonomy with this idea in the short time. We are developing technolojically continuously despite we have sufficient machinery. Today we are the leader company in crane sector With our customers pleasure and supports. Our products are using all over TURKEY and WORLD such as UAE, Syria, Iraq, Egypt, Sudan, Greece, Romania, Russia, Nigeria, Lubanon,Jordon, Phalestin, South Arabia, Cyprus, Algeria, Morocco, Libya, Quatar, Kazakstan, Israel  With these agreements we are coming the place which we want in the world. Oz Fatihler Crane Company have big member of the worlds market with continuously evolution idea.

Herstellung von fahrbaren Kranen  
ABDURRAHMAN KOÇAK END.MAK. VE DELİKLİ SAC SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Delikli Sac, Genişletilmiş Metal ve Lazer Kesim de seri bir şekilde imalat yapan firmamız müşterilerinin talep etmiş olduğu ölçü ve ebatlarda firesiz şekilde hizmet sunmaktadır. Firmamız en kaliteli malzeme ile en ekonmoik ürünü çıkarma konusunda ki stratejisini başarıyla devam ettirmektedir. Bugün Türkiyede sektöründe öncülük eden firmaların başında gelmektedir.

Perforated Metal, Expanded Metal and Laser Cutting Our company also manufacture a series of measures and dimensions without any loss of customers have requested that the service offers. Our company with the highest quality materials in issuing the ekonmoik product that continues its strategy successfully. Today Turkey is one of the industry-leading companies.

Lochblech, Streckmetall und Laserschneiden Unternehmen in der Herstellung eine Reihe von Maßnahmen und Abmessungen ohne Verlust von Kunden engagiert haben beantragt, dass die Service-Angebote. Unser Unternehmen mit der höchsten Qualität "bei der Ausstellung des ekonmoik Produkt, das seine Strategie weiter erfolgreich. Heute Türkei ist eines der führenden Unternehmen der Branche  
AC-İL AÇAR İLAÇ SANAYİ A.Ş.

Yem Katkı Maddeleri İmali.

Production of feed additive

Herstellung von Futterzugabemitteln  
ACAR DEĞİRMEN VALS MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Değirmen Valsı,Kırma Ve Öğütme Makinaları, Eleme Makinaları,Toz Ve Granül Taşıma Makinaları İmali.

Roller mill, grinding machines, bolting machines, powder and granule carring machines production

Herstellung von Mühlenwalzen, Schneide- und Mahlmaschinen, Siebemaschinen, Tragemaschinen für Granul  
ACIÖZ PETROL HURDACILIK NAKLİYE DEMİR ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Acıöz Petrol Nakliye ltd.şti 1994 yılında faaliyetlerine oto yedek parça, İthalat-İhracat ve uluslararası nakliye ile başlamıştır. Uluslararası nakliyenin Avrupa daki yasal prosedürler gereği Atık Madeni Yağ üretimi ile tanışmıştır. Ülkemizde Atık Madeni Yağ Rafinasyon ve Rejenerasyon işinin açığını ve yetersizliğinin tespiti üzerine firmamız Atık Madeni Yağ Rafinasyon ve Rejenerasyon Tesisi kurmak için gerekli girişimlerde bulunarak 2001 yılında geçici çalışma izni ile 1300 m2 alanda faaliyetlerine başlamıştır. Yapılan çalışmalar neticesin de 2004 tarihine kadar zaman içerisinde yerinin dar ve sektörün hızlı gelişmesi de göz önünde bulunarak şu anda 3000 m2 kapalı 9000 m2 açık toplam 12000m2 alanda 17 personel 5 uzmandan oluşan kadromuz ile gerekli yasal izinlerini Çevre ve Orman Bakanlığınca R9,(Ş) 42 0001 belge nolu işletme lisansı alarak faaliyetlerini başlamıştır. Ancak gelişen teknoloji ve Avrupa uyum yasaları çerçevesinde 2006 yılından itibaren Çevre ve Orman Bakanlığınca yeni kriterler getirilerek, atıkların Rafinasyon ve Rejenerasyonında başka bir çevre sorunu yaşamamak için, atıklardan çıkabilecek ürünler için öncelikle TSE standardı şartları getirilerek Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ndan kullanımda uygunluk izinleri aranmıştır. Bu kriterler çerçevesinde firmamız TSE ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumlarına müracaat ederek gerekli izinlerini almış bulunmaktadır ve bu girişimler sonucunda da Çevre ve Orman Bakanlığı ndan 09.10.2007 tarihinden itibaren geçerli olan Atık Madeni Yağ Rafinasyon ve Rejenerasyon Lisansı almış bulunmaktadır. Bu konuda siz çevre dostlarının da gerekli hassasiyeti göstereceğinizi umut ederek toplumumuzun insanca yaşayabileceği bir çevre için el ele diyoruz.

Refinement of waste mineral oil and mineral oil production

Herstellung von Mineralöl und wiederverwerten von gebrauchten Ölen  
ADALET DÖKÜM MAKİNE OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

ÇELİK DÖKÜM , PASLANMAZ DÖKÜM ALANINDA UZMANLAŞMIŞ VE KENDİSİNİ KANITLAMIŞ FİRMAMIZ,HER GEÇEN GÜN MÜŞTERİ PORTFÖYÜNE ÖZELLİKLE TÜRKİYEDE KENDİ ALANINDA MARKALAŞMIŞ FİRMALAR DAHİL ETMEKTEDİR.DÖKÜM KALİTESİ , İŞÇİLİK KALİTESİ VE TAAHHÜT EDİLEN ZAMANDA İŞ TESLİMİ ŞİRKETİMİZİN BAŞLICA AMACIDIR.


ADEKS OTOMOTİV PETROL VE İNŞAAT SANAYİ İTHALAT İHRACAT TİCARET LTD.ŞTİ.

Demirden Sondaj Borusu Ve Delikli Sac İmali.

Drilling pipe, perforated metal sheet production

Herstellung von Sondierrohren, gelochtem Blech  
ADEM DEĞİRMENCİ-KONKASSAN KONYA KASNAK SANAYİ

Muh.Döküm Ve Kasnak İmalatı.

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).

Herstellung von verschiedenen Guß und Trommel  
ADESE ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TİCARET A.Ş.

İttifak Holding in perakendecilik sektöründeki markası Adese, 1994 ten bu yana müşterilerine kaliteli ve avantajlı alışveriş imkânı sunmaktadır. 500 metrekareden küçük mağazalarda Adesem adıyla hizmet veren Adese, hâlen sekiz şehirde, her ay ortalama dört buçuk milyonun üzerinde müşterisine hizmet vermektedir. 1994 te Konya nın ilk hipermarketini açan Adese, zamanla Konya, Ankara, Mersin, Aksaray ve Karaman da şubeler açarak büyümüştür. 2007 yılı sonunda ise kendi indirim marketleri zinciri olan Mercek Gıda ile birleşen Adese, 2008 yılına yüz birinci mağazasını İstanbul da açarak başlamıştır. Kısa bir süre sonra İzmit te bir mağazanın daha faaliyete başlamasıyla Adese, ulusallaşma sürecinde önemli bir atılım yapmış ve 2008 yılının ilk sekiz ayında toplam on dokuz yeni mağaza açarak büyüme sürecinde hızlı bir ivme yakalamıştır. Adese, 2009 yılında Konya merkez ve Beyşehir de açtığı iki yeni mağazaya ek olarak İstanbul, Kocaeli ve Sakarya da hizmet veren toplam 11 mağazayı  Varlık Devri Yöntemi  ile satın alarak Marmara Bölgesi ndeki ağırlığını artırmıştır. İstanbul da Üsküdar, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, İçerenköy, Çekmeköy, Başakşehir de bulunan yedi, Kocaeli nde üç ve Sakarya da bir adet mağazanın Adese hizmet halkasına eklenmesiyle Adese, Marmara Bölgesi nde hizmet ağını genişletmiştir. Adese, 2010 yılında da büyümesini Konya da açtığı mağazalarla devam ettirmektedir.

Calibration, packing, bakery and meat products production

Vermessen und Verpacken von Bäckerei und Fleischerei Produkten  
Adese Alışveriş Merkezleri Tic. A.Ş.


ADESE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ TİCARET A.Ş.UNLU MAMÜLLER KONYA ÜRETİM TESİSİ

İttifak Holding in perakendecilik sektöründeki markası Adese, 1994 ten bu yana müşterilerine kaliteli ve avantajlı alışveriş imkânı sunmaktadır. 500 metrekareden küçük mağazalarda Adesem adıyla hizmet veren Adese, hâlen sekiz şehirde, her ay ortalama dört buçuk milyonun üzerinde müşterisine hizmet vermektedir. 1994 te Konya nın ilk hipermarketini açan Adese, zamanla Konya, Ankara, Mersin, Aksaray ve Karaman da şubeler açarak büyümüştür. 2007 yılı sonunda ise kendi indirim marketleri zinciri olan Mercek Gıda ile birleşen Adese, 2008 yılına yüz birinci mağazasını İstanbul da açarak başlamıştır. Kısa bir süre sonra İzmit te bir mağazanın daha faaliyete başlamasıyla Adese, ulusallaşma sürecinde önemli bir atılım yapmış ve 2008 yılının ilk sekiz ayında toplam on dokuz yeni mağaza açarak büyüme sürecinde hızlı bir ivme yakalamıştır. Adese, 2009 yılında Konya merkez ve Beyşehir de açtığı iki yeni mağazaya ek olarak İstanbul, Kocaeli ve Sakarya da hizmet veren toplam 11 mağazayı  Varlık Devri Yöntemi  ile satın alarak Marmara Bölgesi ndeki ağırlığını artırmıştır. İstanbul da Üsküdar, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, İçerenköy, Çekmeköy, Başakşehir de bulunan yedi, Kocaeli nde üç ve Sakarya da bir adet mağazanın Adese hizmet halkasına eklenmesiyle Adese, Marmara Bölgesi nde hizmet ağını genişletmiştir. Adese, 2010 yılında da büyümesini Konya da açtığı mağazalarla devam ettirmektedir. Bugün kimi rakamsal değerlendirmelere göre Türkiye nin en büyük altıncı perakende markası olan Adese, istikrarlı bir büyüme süreci izlemektedir. Adese Alışveriş Merkezleri, Fortune Türkiye nin 2010 yılının Temmuz ayında açıkladığı  Türkiye nin En Büyük 500 Şirketi  araştırmasının sonuçlarına göre Türkiye nin en büyük 122. şirketi seçilmiştir. Listede,  Konya nın en büyük şirketi  olarak yer alan Adese AVM, %13 lük büyüme payı ile perakende sektörünün en büyük sekizinci markası olmuştur. Adese, ayrıca Türkiye nin en çok istihdam sağlayan 42. şirketi olarak ayrı başarıya daha imza atmıştır.

Bread and bakery products

Herstellung von Backwaren  
ADNAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

" 1985 yılında Adnan HEKİMOĞLU tarafından kurulan Büyük Hekimoğulları A.Ş. kurulduğu günden bugüne aynı yönetim kadrosuyla birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Bu birliktelik başarıda devamlılık ilkesinin doğruluğunu ortaya çıkarmış ve Büyük Hekimoğlu A.Ş. Türkiye genelinde ilk 500 firma arasına girmiştir. Firmamız faaliyet gösterdiği UN sektöründe bir aile klasiği olarak bu mesleği sürdürmektedir. Ailemiz bu konuda haklı bir üne sahiptir. Yıllardır müşterilerine kendi tecrübe ve dürüst iş ahlakı doğrultusunda ürünler sunmaktadır. Sektörümüzde var olabilmek ve aile geleneğimizi sürdürebilmek, müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin kalitesine bağlıdır. Daha iyiye gidebilmek ve toplumun ailemize duyduğu güveni daha da artırabilmek için tüm çalışmalarımız aynı ruh ve bilinç firmamıza kenetlenmeli, konulacak hedeflere aynı şevk ile koşulabilmelidir. Bu amaçla takip edeceğimiz yolun temelleri ve uyacağımız ilkeler aşağıda verilen politikalar etrafında şekillenmektedir. Her zaman insan sağliğini düsünen temiz ürünleri piyasaya sürmek, Her zaman hakkina razi ve mesru zeminde çalismak, Firmamiz çalisanlarini ve müsteri memnuniyetini sürekli iyilestirmek,"

" Büyük Hekimogullari A.S. established by Adnan HEKIMOGLU in 1985 has been working with the same managerial staff since the day of its establishment. This synergism has proved the correctness of the going concern principle in acheviement and Büyük Hekimoglu A.S. has taken its place among the first 500 companies throughout Turkey. Our company has continued this profession as a family classic in te sector of FLOUR. Our family has a deserved reputition in this subject. It has been presenting goods to customers in the direction of its own experience and honest business ethics for years. To be able to exist in the sector and to maintain our family practice depend on the quality of our goods we present to our customers. To move forward and to increase the trust of the society in us, all our studies should focus on the same spirit and conciousness of our company and the goals that will be determined should be tried to be reached with the same enthusiasim. With this purpose, the basements of our way and the principles, we will follow, are getting formed within the policies given below: Always marketing the clean goods suitable for human health., Always working legally for the things we deserve, Always developing the satisfaction of our staff and customer"