Pages

Search in Turkey

Sep 6, 2011

Konya Turkey Turkish Company 04

AKDORA TOUR - Anterkon Tur.Yat.Dan.Ltd.Şti.


AKGÜL KALIP MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Akgül Kalıp Makine Sanayi Ticaret ve Ltd. Şti. 2001 yılında üç ortak tarafından kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşundan itibaren kaliteye verdiği önem, müşteri odaklı çalışmaları, tedarikçi firmalarının desteği ve teknik donanımları nedeniyle kapasitesini sürekli arttırarak üretime yön vermektedir. Sürekli İstihdam ve kapasite artırarak büyüyen firmamız 2000 m2 kapalı, 4000 m2 açık alanda faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Firmamız sektörüne örnek olabilecek şekilde hedefleri doğrultusunda sektördeki ilklere öncülük yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. Kuruluşumuzdan itibaren teknik donanım ve AR-GE konularına ağırlık vererek çalışmalarını ve çalışanlarını yönlendirmiştir.. Üretim çeşitliliği artan firmamız pazarlama faaliyetlerinde profesyonelleşmek amacıyla 2005 yılında AKM Hidrolik & Pnomatik firmasını kurmuş ve satış çalışmalarını bu firma aracalığıyla gercekleştirmektedir. AKM Hidrolik & Pnomatik ithalat ve ihracat ağlarıyla, yurtiçi satışları ve bayilik sistemiyle yaklaşık 400 çeşit ürünün piyasada satışını gerçekleştirmektedir. Müşteri ve kalite odaklı bakış açısıyla ürün çeşitliliği ve müşteri sayısını sürekli arttırmakta ve büyümeye devam etmektedir.

Akgül Molding and Machine Industry and Trade Co.Ltd. It was fourded by three shareholders in 2001 and began its activites. It constantly increases its production due to the importance which attaches to quality, its customer - orinted activities and the support and technical equipment it gets from its suppners. Our firm, which continuously increases its emplayment and copacity, carries out its activities in 2000m2 vocered and 4000 m2 open space. In accordance with its targets it leads and will continue to lead its sector and set on example to it. Since its foundation, it has guided its activites and emplayees by attaching gret importance to technical hardware and R&O. Havirgadiversified product range, our company founded AKM Hydraulics & Pneumatics in 2005 activities and carries out its sales through this firm. AKM Hydraulics & Pneumatics carries out the marketing of 400 different product via import and export nets, domestic soles and franshising system with its customer and qualitiy - ariented perspective it continues to diversify its product range, increase the number of its customers and keep on growing.

hydraulische und pneumatische Verbindungselemente 
AKIN MAKİNA OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

" Gerçek istikrar adına yola çıkmış, bireysel başarıların kurumsal başarılara dönüşmesi inancıyla hareket eden, global seviyede bilgi ve teknoloji kullanılmasına inanan, işbirliği ve güven temelinde istikrarla atılımlar yapılmasını kendisine ilke edinmiş bir temel üzerinde büyüyen, 30 yılı aşmış bir başarı yolculuğu. İzlediğimiz profosyonel yaklaşım ve ortaya koyduğumuz kurumsal kültürle,tecrübeye ve bilgiye dayalı bir işletme mantığıyla,çağın gereği olan teknolojiye olan yatırımıyla,güçlü öz sermaye kaynağıyla ve sektörel başarısıyla,saygın bir marka haline gelen Akın Makina, bu gelişimini sizlerden aldığı güç ve inançla sürdürecektir. Konya'dan dünyaya yayılan azimle, inançla, yapıcı ve yenilikçi fikirleriyle kat edilen 30 başarılı yıl... Ülkemizin imalat sektöründeki gururu Akın Makina."

"Set off for a real stability, acting with the belief that the individual achievements to turn to the institutional achievements, believing in the information and technology use at the global level, developing on a ground making stable progresses a principle on cooperation and confidence basis, a success journey of more than 30 years. Having been an esteemed trademark with the professional approach we have followed and the institutional culture we have put forth, the management logic based on the experience and information, the investment on the technology which are the requirement of the age, strong self equity sources and Sectoral achievements, Akın Makina will continue their development with the power and belief they get from you. 30 successful years gone through from Konya to the world with the determination, belief, creative and innovative ideas... The pride of our country in the manufacturing sector; Akın Machine..."

Krümmer, Kurbelwellen, verstärkte Übertragungssystem 
AKIŞ ASANSÖR İMALAT İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Üretime 1978 yılında küçük bir döküm atölyesi ile başladık. Döküm atölyesinde ediğindiğimiz deneyim ve başarıyı 1996 yılında entegre bir sistemle, asansör makine motor üretimine dönüştürdük. Konya Organize Sanayi Bölgesinde 35.000 m2?si kapalı, toplam 75.000 m2?lik alanda kurulu tesislerimizde entegre bir sistemle üretimimizi sürdürüyoruz. Dünyanın sayılı, Avrupa?nın en büyük döküm tesisimiz, son teknoljiye sahip talaşlı imalat bölümümüz ve zengin içerikli kalite kontrol laboratuvarımız ile uluslararası standartların üstünde asansör makine motoru üretiyoruz. Ar-Ge departmanımız ve üniversite işbiliğimizle Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriyor ve bu kapsamda ürün çeşitliğimizi sürekli artıyoruz. TÜBİTAK?la ortak yürüttüğümüz Gearless (dişlisiz) Asansör Makine Motorunun deneme üretime başladık. Üretimimizin her aşamasında kalite ve güvene azami önem veriyoruz. Laboratuvarımızda makina motorda kullandığımız her parçanın ayrı ayrı tetkik ve analizlerini yapmaktayız. ISO 9001:200, CE, TÜV SÜD, GOST-R, TSEK gibi, lokal ve uluslarası bir çok kalite belgesine sahibiz. 2007 yılında Siemens ile yaptığımız işbirliği anlaşması netiçesinde Frekans Kontrollu Hız Kontrol Panosu üretimine başladık. Sektörde Siemens?in tek partneri olarak pano üretimizi sürdürüyoruz. Aylık üretim kapasitemiz ile ülkemizin ve bölgemizin en büyük üreticisi olarak, üretimimizin bir bölümünü 5 farklı kıtada 32 ülkeye ihraç ediyoruz.

Lift and lift materials production

Aufzug und Zubehör 
AKIŞ ASANSÖR MAKİNA MOTOR DÖKÜM SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.

Pik Döküm,Asansör Motoru Ve Asansör Makinası İmali.

Cast iron, lift engine, lift machine production

Herstellung von Rohguß, Aufzugsmotoren und Aufzugsmaschinen 
AKIŞIK ELEKTRİK İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Muhtelif Elektrik Tesisat Malzemeleri İmali.

Electric wiring İnstruments production

Herstellung von diversen Elektroinstalationszubehör 
AKKAR BİJON OTOMOTİV MAKİNA İMALAT SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

1975 yılında ağır vasıta ve yedek parça satışı alanında faaliyete başlayan firmamız; aradan geçen süre zarfında edindiği bilgi birikimini, bijon imalatına başlayarak değerlendirmiş ve kısa zamanda bu alanda hem yurt içinde hem de yurt dışında aranılan bir marka haline gelmiştir. Üretimde kalite ve müşteri odaklı üretim anlayışını, gelişen teknolojinin imkanlarıyla harmanlayan firmamız, 2003 yılı başlarında tır dorseleri için çeşitli dingiller ve bu dingillerin ekipmanlarının imalatına başlamıştır. Geçmişten gelen imalat tecrübesi ile birlikte kaliteden ödün vermeden gerçekleştirilen üretim anlayışıyla kısa zamanda AKKAR Dingil, pazar hedeflerini aşmış ve sektörünün en dinamik firmaları arasında yerini almıştır. Makine parkurunu her geçen gün yenileyen firmamız, konusunda uzman kişileri bünyesine katarak her alanda çalışmalarına hız vermiş ve bu çalışmalarını da ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem belgesini alarak perçinlemiştir. 2006 yılının başlarında, pazar stratejisini Avrupa?ya açılmak olarak belirleyen firmamız bu konudaki ilk adımını, 71/320/EEC direktifleri doğrultusunda Fren Test Belgesini alarak atmıştır. Akkar; müşteri memnuniyetini ön planda tutarak zamanında üretim ve teslim garantisini, sizlerin verdiği güven ve güçle birleştirip üretimini teknolojiyle perçinleyecektir.

Our company that began its activities in the scope of heavy-duty vehicles? spare parts in 1975 evaluated its knowledge within this period of time by starting bolt production and became a brand in request both in homeland and foreign land in a short period of time. Our company that blended the quality and customer focused understanding of production with the opportunities of developing technology began to produce various axles and equipments of these axles for TIR semi- trailers at the beginning of 2003. . AKKAR Dingil exceeded market targets and took its place amongst the most dynamic companies of sector within the shortest possible time with the understanding of production made without compensating from quality together with production experience from past. Our company that is renovating its Machine Park with each passing day speeded up it works in all field by adding in its structure the staff specialist in their field and strengthened its works by obtaining ISO 9001:2000 Quality Management System Certificate. Our company that determined its market strategy as to be opened to Europe at the beginnings of 2006 took its first step by obtaining Brake Test Certificate in the direction of 71/320/EEC directives. Akkar will combine production on real-time and delivery guarantee with confidence and power from you and strengthen its production with technology by keeping satisfaction of customer in the forefront.

Herstellung von Gelenken 
AKKAYA ISI MAKİNALARI VE DOĞAL GAZ SAN.VE TİC.A.Ş.

"Akkaya Isı Makinaları; 1964 yılında Makine Yüksek Mühendisi Ali Akkaya (İTÜ 1957) tarafından Konya'da kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu yana ısı cihazları; kalorifer kazanı, brülör, buhar kazanı, sıcak hava kazanı, kızgın yağ kazanı, tank, eşanjör v.b. ürünlerin imalatı, ithalatı, satış ve servisliğini yapmaktadır. Büyük çaplı ve modern üretim tesislerinde ISO9001-2008 , CE ve TSE Belgeli imalat yapmaktadır. Yurt dışı bağlantıları ile ülkemize en iyi hizmeti ve en son teknolojiyi anında getirme hususunda rakipsiz bir firma olan Akkaya Isı Makinaları yaklaşık 40 yıldan beri ""İtalyan Blowtherm (Isı Cihazları)"" firmasının ısıtma cihazları alanında Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Konya 1. Organize Sanayi Bölgesindeki 13.000 m² alana kurulu fabrikasında imalatına devam aden Akkaya Isı Makinaları, ayrıca İstanbul ve İzmir merkezli ofisleri ile de müşterilerine hizmet sunmaktadır. 50 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle Akkaya Isı Makinaları, ısı sistemleri konusundaki her türlü probleminizi aşmakta başvuracağınız en güvenilir kurumdur. "

Akkaya Heating Instruments Industries has been established in 1964 by Mechanical Eng. Ali Akkaya.Since the begining Akkaya Incorp. is manufacturing Boilers , Burners, Boiler Room Equipments and similar heating equipments in its large and modern production plants. Our Company has ISO9001-2008 QM certificateOur manufacturing plant is located in city Konya over an area of  13.000 m²  There are offices of Akkaya Incorp. in Istanbul and Izmir.With its 50 years of experience in heating industry Akkaya Incorp. brings you best solutions

Herstellung von Heizungskessel, Brennstofftanks, Dampfkessel, Sauerstoffkessel, Gasbrenner, Sonnenko 
AKKO OTOMOTİV MAKİNA HIRDAVAT SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Cnc Kesici Uc Bağlama Sistemleri(Kater) İmali.

Tool holder production

Herstellung von CNC Schneidwekzeugen 
AKKUŞLAR OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Firmamız 1987 yılında Yakup Akkuş ve Sami Akkuş tarafından muhtelif döküm parçalar üretmek için Konya?da kurulmuştur. Daha sonra fren kampanası üzerinde yoğunlaşan firmamız 1993 yılı sonlarında şirketleşerek Akkuşlar Ltd. Şti. ünvanına sahip olmuştur. İlerleyen yıllarda fren kampanasında kazanılan tecrübe birikimi ile birlikte üretime, yeni geliştirilen disk fren sisteminin bir parçası ve fren kampanasının işlevine yenilik getiren fren disk aynaları da katılmıştır. Şirket 2000 yılı başlarında Büsan Özel Org. Sanayi?ndeki yeni fabrikasına taşınmış ve 7 yıl burada üretime devam etmiştir. 2007 yılında geliştirilen yeni ?frenka? markası ile markalaşma hedeflenmiştir. Konya Organize Sanayi Bölgesinde 37500 m2 açık 5500 m2 kapalı yeni fabrika inşaatı tamamlanmış ve 2008 yılı başlarında taşınılmıştır. Yeni fabrika ile birlikte döküm ocağı ve kumlama makinesi yenilerek bazı makine yatırımları yapılmış ve kapasite artırılmıştır. Halen üretim burada devam etmektedir. Fabrika %40 kapasite ile çalışmaktadır. Firmamız üretiminin %80 lik bölümünü iç piyasada bayiler aracılığı ile satmaktadır. %20 lik bölüm ise direkt ve dolaylı ihraç edilmektedir. İhracatın büyük bir kısmı Ortadoğu ülkelerine satılmaktadır. Üretim etkin bir şekilde çevreye duyarlılık anlayışı ile devam etmektedir.

All personnel learn and adopt quality policy of our firm and behave according to quality policy in their all behaviors and works. Unit chiefs are responsible from learning, adopting and applying quality policy of personnel. The education facilities about teaching the quality policy and accordance training to the new employed personnel are given according to Training Process. The Management Representative is top coordinator at all facilities about teaching, adopting and applying of quality policy. The factory construction having 37500 m2 open 5500 m2 closed area in Konya Organize Industry Area has been finished and at he begin of 2008 we moved there. Some machinery investment has been done through renewing foundry and sandblast machine and so the capacity was increased. The manufacturing is still continuing here. The factory is working with 40% capacity. Our firm is selling its 80% manufacturing to domestic market through distributors. 20% of manufacturing is exported directly or indirectly. Most of export is done to Middle East countries.

Herstellung von Bremsenglocken 
AKMERSAN OTOMOTİV VE DÖKÜMCÜLÜK SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.

Pik Döküm

Cast iron

Gußeisen 
AKOVA SÜT VE GIDA MAMÜLLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

"Akpınar Ailesi'nin Konya'da ilk süt işlemesini kurmasıyla başladı. Aile reisimiz kurucumuz merhum Halil Akpınar'ın 1954 yılında kurduğu ilk işletmemiz günlük birkaç ton süt işleme kapasiteli, peynir, yoğurt ve tereyağı üreten küçük bir işletme idi. Geleneksel tatları geleneksel yöntemlerle üreten bu küçük işletmemizi zamanla büyüterek 1977 yılında Konya ve yöresinde ilk pastörize süt ürünleri fabrikasını kurduk. İşimize, çevremize ve insanımıza saygı içinde, teknolojiyi ve yenilikleri takip ederek, gerekli yatırımları yapıp, heyecanla çalıştık. Kalite ve müşteri memnuniyeti ile yolumuza devam ettik. Akova Süt ve Gıda Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi 1997 yılında yeniden yapılandırarak bu günkü modern tesislerimizi kurduk. Fabrikamız da tam otomatik sistemler ile süt tozu ve peyniraltı suyu tozu üretmeye başladık. Bugün işletmemiz, 15.000m2 kapalı alanda 1.000 ton/gün süt işleme kapasitesi ve 250 personeli ile her gün 40 çeşit ürün üretmektedir. Toroslar'dan Ankara'ya, Aksaray dan Isparta'ya kadar bütün Orta Anadolu'da 15 bin ailenin ürettiği kaliteli sütler, işletmemize ait 12 merkezde sabah akşam toplanarak soğutulmakta ve Konya'daki modern tesislerimize ulaştırılmaktadır "

"It started with the establishment of first milk enterprise by Akpinar Family in Konya. Our first enterprise established in 1954 by Halil Akpinar, the deceased father of our family and the founder, was a small one that produced cheese, yoghurt and butter, with a milk-processing capacity of a few tons. By expanding this small enterprise, which produced traditional tastes with traditional methods, we launched the first pasteurized dairy products factory in Konya and around in 1977. We made the necessary investments by following the technology and innovations and in respect for our job, our environment and our people and worked excitedly. We have carried on the path of quality and customer satisfaction. We established our modern facilities of today, by restructuring Akova Milk and Food Products Industry and Trade Inc. in 1997. We commenced producing powdered milk and whey powder via fully automatic systems in our factory. Today our establishment, on a closed area of 15.000m2, produces 40 types of products per day with a milk-processing capacity of 1.000 tons/day and with its 250 personnel. Qualified milks produced by 15 thousand families in the whole Central Anatolia from Taurus Mountains to Ankara, from Aksaray to Isparta are gathered day and night at 12 centers of our enterprise and cooled before being delivered to our modern facilities in Konya."

Herstellung von Milchprodukten 
AKPINAR METAL OFSET TENEKE KUTU AMBALAJ MAKİNA SAN.VE TİC.A.Ş.

Faaliyetine 1980 yilinda baslayan Akpinar Metal Ofset Teneke Kutu Ambalaj Makine San. ve Tic. A.S. 8500m²'si kapali alan olmak üzere toplam 15000 m² alan üzerine kurulmustur. Firmamiz tesislerinde teneke kutu üzerine ofset baski ve/veya laklama (toz veya sivi ) yapilmakta, baskili veya baskisiz teneke levhalardan dairesel ve dikdörtgen kesitli teneke kutu imal edilmektedir       Kurulusumuz bünyesinde gerçeklestirilen yeniden yapilanma çalismalari sonucunda kurulmus olan kalite güvence sistemi ile gelisimini sürdürmekte ve önümüzdeki yillarda ortaya çikacak degisim ve gelismelere kendini hazirlamaktadir. Kurulusumuzun gerçeklestirdigi yeni yatirimlar ile is potansiyelimiz önemli ölçüde artis göstermistir. Kurulusumuz mevcut imalat kapasitesi ve çalisan isçi açisindan ülke düzeyinde sektöründeki büyük firmalar arasinda yer almaktadir. Tesisimizin imalat kapasitesi 80.000.000 yil/adet ofset baski 45.000.000 adet/yil teneke kutudur. Üretimin büyük bir kismi yari mamül ve nihai ürün olarak yurtiçi piyasaya sunmaktayiz. Son yillarda ihracatimizda önemli artislar kaydedilmis olup ortadogu ülkeleri toplam ihracatimiz içinde önemli bir paya sahiptir. .

AKPINAR Metal Off-set Metal Packing Machine Industrial and Trace INC. was established and commenced operation in 1980. We have 8,500 square meters of closed area and 15,000 square meters of open area. Our company's main activities are printing and lacquering (liquid and powder) tin plate sheets, and production of round and rectangular cans.We have recently reorganized our operations to that we can better satisfy the needs of our customers and meet the rapid changes that are taking place in this dynamic industry. We place utmost importance on the quality of our products through our quality assurance department.Since our organization and new investments, our trade volume has dramitacally increased, making our company one of the leaders in its field.      Our main market has been in the domestic arena, but due to our aggressive export department, we have, very recently, recorded dramatic increases in our export sales, mainly to middle eastern countries.

Herstelung von Blechdosen (bedruckt oder nicht) 
AKPİ TAVUKÇULUK TURİZM VE TAŞIMACILIK TİCARET LTD.ŞTİ.

Tavuk Eti İmali.

Chicken meat production

Herstellung von Hühnerfleisch 
AKPLAS PLASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

1995 yılında polietilenden mamul zirai sulama ekleme parçalarının üretimine başlamıştır. Zirai sulama pazarındaki hızlı büyüme Akplas?ı boru üretimine de başlamaya teşvik etmiştir. Başlangıçta kelepçeli tip yağmurlama borularını üreterek zirai sulama boru pazarında önemli sayılacak bir pazar payı bulan Akplas, 2004 yılında da mandallı tip yağmurlama borularının üretimine başlayarak hızlı bir büyüme trendi yakalamış ve 2006 yılında ülkemiz zirai sulama (yağmurlama) pazarının %40?ına sahip olmayı başarmıştır. 2005 yılında 16-160mm arası PE100 sınıfı HDPE altyapı boru üretimine de başlayan Akplas, 2006 yılında bu üretim aralığını 16-400 mm?ye çıkarırken yine aynı yıl damla sulama borularının üretimine de başlamıştır. Sürekli büyüyerek bugünlere gelen Akplas yılda 25.000 ton polietilen hammadde işleme kapasitesiyle Türkiye?nin önde gelen üreticileri arasında yer almıştır. Kalite yönetimini organizasyonunun her aşamasına ulaştırabilen bir sisteme kavuşturarak, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine de sahip olan Akplas, üretim alanına yeni ürünler katarak büyümeye, yurtiçi ve yurtdışında sektörünün öncüsü olma çabalarına devam edecektir.

The production of fittings made of polyurethane for agricultural irrigation started in 1995. The quick expansion and growth in the agricultural irrigation market encouraged Akplas to start pipe production as well. At the beginning, Akplas achieved a significant share in the agricultural irrigation pipe market by producing clamp type sprinkler irrigation pipes, and attained a fast growth trend by starting the latch type sprinkler irrigation pipes in 2004. This way, the company reached and obtained 40% of the agricultural irrigation (sprinkler) market of our country. Starting the production of PE100 class HDPE infrastructure pipes in the range of 16 ? 160 mm in 2005, Akplas increased the production range to 16 ? 400 mm in 2006 and in the same year, commenced the production of drip irrigation pipes. Gaining its current status by continuously growing, Akplas is now one of the leading producers of Turkey with its annual capacity of 25.000 tons of polyurethane raw material processing. Akplas possesses the ISO 9001: 2000 Quality Management System Certificate with a system applying the quality management to each and every stage of the organization, and will continue its efforts oriented at growth with new productions in the production areas and being the pioneer of the sector at home and abroad.

Herstellung von Bewaesserungssystemen 
AKS KAĞIT PLASTİK HURDACILIK SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Plastik Poşet İmali.

Manufacture of plastic bags

Herstellung von Plastiktaschen 
aksenmakine


AKSİYON PATENT OFİSİ


AKSOY HİDROLİK PNOMATİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

HİDROLİK & PNOMATİK OTOMASYON, HİDROLİK GÜÇ ÜNİTESİ İMALATI, ARAÇ ÜSTÜ HİDROLİK EKİPMAN SATIŞI, ÖZEL AMAÇLI MAKİNA İMALATI, MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ, DANIŞMANLIK, EĞİTİM


AKSU MADENİ EŞYA SANAYİ A.Ş.

Muh.Ahşap, Çelik Büro Masa Ve Koltukları,Madeni Ve Ahşap Oturma Gurupları İle Hastane Karyola Ve Üni

Furniture production

Herstellung von verschiedenen Holz-, Stahlbürotischen und Sessel, Wohnzimmergruppen aus Metall und H