Pages

Search in Turkey

Sep 6, 2011

Konya Turkey Turkish Company 05

AKSU ŞEKERLEME GIDA MAD İML SAN VE TİC LTD ŞTİ

Türkiye genelinde bir çok firmayla ticaret yapan Aksu Şekerleme, 1976 yılında kurulmuştur. Şekerleme sektöründe uzun süredir yılların verdiği deneyimi, imal ettiği ürünlerdeki kalitesiyle ispat eden Aksu Şekerleme, geniş bir ürün yelpazesiyşe müşterilerine hizmet vermektedir. Akide Şekeri imalatıyla sektöre girip, takip eden yıllarda ürün gruplarına meyveli şeker, lokum, pekmez, reçel, tahin, aromalı toz içecek, granül şekeri ve helvada ekleyerek ürün portföyünü genişletmiştir. Küçük bir imalathanede çalışmaya başlayan ama bugün sahip olduğu otomatik sistemlerle donatılmış tesislerinde, internet aracılığı ile yurt dışı siparişleri de değerlendirebilecek bir kapasiteye ulaşan Aksu Şekerleme, "Paylaştıkça Çoğalan Tatlar" sunuyor.


AKSU ŞEKERLEME-KADİR ACAR

Türkiye genelinde bir çok firmayla ticaret yapan Aksu Şekerleme, 1976 yılında kurulmuştur. Şekerleme sektöründe uzun süredir yılların verdiği deneyimi, imal ettiği ürünlerdeki kalitesiyle ispat eden Aksu Şekerleme, geniş bir ürün yelpazesiyşe müşterilerine hizmet vermektedir. Akide Şekeri imalatıyla sektöre girip, takip eden yıllarda ürün gruplarına meyveli şeker, lokum, pekmez, reçel, tahin, aromalı toz içecek, granül şekeri ve helvada ekleyerek ürün portföyünü genişletmiştir. Küçük bir imalathanede çalışmaya başlayan ama bugün sahip olduğu otomatik sistemlerle donatılmış tesislerinde, internet aracılığı ile yurt dışı siparişleri de değerlendirebilecek bir kapasiteye ulaşan Aksu Şekerleme, "Paylaştıkça Çoğalan Tatlar" sunuyor

Sweets, turkish delight production

Herstellung von Süßigkeiten und Lokum   
AKTİFAY PAZARLAMA ECZ. ITRİYAT MEDİKAL KOZMETİK


AKUĞUR TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

Straygran Yün İpliği Ve Sentetik Elyaf İmalatı.

Production of wool thread and synthetic fiber

Herstellung von Wollfaden und chemischen Fasern   
akyiğit toptan gıda ihtiyaç mad. imalat satış&pazarlama


AL-GÜ TUHAFİYE KONFEKSİYON VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Bayan Triko Örgü Konfeksiyon İmali.

Production of woman knitwear confection products

Herstellung von Strickkonfektion für Damen   
AL-PAŞ GIDA TARIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

1984 yılında gıda ve temizlik ürünleri pazarlaması yaparak başladığımız ticari faaliyetlerimize, bugün, 6 şirket ve 2 fabrika ile tarım ürünleri ticareti ve gıda ürünleri üretim ve pazarlaması ile devam ediyoruz. Ulusal düzeyde marka bilinirliği sağlanmıştır, Grup şirketlerimizden Al-San Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş. , kendi imalatı için buğday alımı yaparak, Konya?daki fabrikasında un üretmekte ve pazarlamaktadır. ?Meram Un ? adı altında kendi markasıyla ürettiği unların yanında, Türkiye?deki diğer büyük gıda firmaları içinde private label un üretimi yapmaktadır. Fabrikamız yıllık 120.000 tonluk buğday işleme kapasitesine sahiptir. Al-Paş Gıda Tarım ve Ticaret A.Ş. , toz şeker ticareti ve küp şeker üretimi üzerine çalışmaktadır. Konya?da kurulu olan fabrikasında senede 20.000 ton küp şeker üretim kapasitesine sahiptir. Firmanın, kendisine ait ?Pare Küp Şeker? markasıyla olduğu gibi, private label ürünleri de mevcuttur. 1999 yılında kurulan Al-Tar Tarım Gıda Paz. A.Ş. her türlü tarım ürününün alım satımı ve pazarlanması konusunda çalışmaktadır. Gerek bölgemizdeki gerekse Çukurova, Tekirdağ gibi bölgelerdeki üreticilerden, aynı zamanda yurt dışından buğday, mısır, soya gibi ürünler alarak, hem grubumuzdaki üretici firmalara hammadde tedarik etmekte, hem de yurtiçine pazarlamaktadır. Kalite ve fiyat açısından dengeli ürün üretmek kadar önemli olan diğer faktör ise etkin, yaygın, hızlı ürün penetrasyonunu sağlamaktadır. Albayraklar kuruluşundan günümüze kadar ürün distribüsyonu konusunda derin tecrübeler kazanmış ve Türkiye?nin her noktasına ürünleri ulaştıracak dağıtım kanallarını tanımış; toptancılar, bayiler, zincir mağazalar ile dostluğa ve dürüst ticarete dayalı ilişkiler kurmuşlardır. Üretici firma kimliğini kazandıktan sonra bu kanallarla daha hızlı ve verimli çalışabilmek amacıyla satış ve pazarlama alanında faaliyet göstermek üzere A.GM. Dış Ticaret Ve Pazarlama A.Ş.?yi kurmuşlardır.

In 1984, we started our business with food and hygiene products marketing countrywide. Today we continue our business in 6 companies and 2 factories. We produce wheat flour and cube sugar in our facilities established in Konya and distribute these products through all regions of our country. In addition we are engaged in trade business of crystal sugar and some other agricultural products? sales around national market. We increase our marketing volume in international market day by day. We export our cube sugar to some EU and Arabian countries. Our research and development activities about biological food production and wheat flour export continue. We work enthusiastically to be a company known worldwide both in wheat flour and cube sugar production. Procurement of high quality raw materials, recruitment of qualified employees and high quality production costitute the basis of all activities of our group. Being the locomotive company of Albayrak Enterprises, Al-San Inc. produces wheat flour in its mill established in Konya. It makes production under its own brand ?Meram Flour? for national market as well as private label for some other leading food traders. Al-San Inc. has annually 120.000 tonen wheat processing capacity. Al-Pas Inc. is engaged in cube sugar and powder sugar production and crystal sugar trade businesses. The factory established in Konya, has yearly 20.000 ton cube sugar and 5.000 tons powder sugar production capacitiy. Company has its own brand ?Pare Cube Sugar? and private label products are also available.

Herstellung von Würfelzucker   
AL-SAN GIDA TİCARET VE SANAYİ A.Ş.

"1984 yılında gıda ve temizlik ürünleri pazarlaması yaparak başladığımız ticari faaliyetlerimize, bugün, 6 şirket ve 2 fabrika ile tarım ürünleri ticareti ve gıda ürünleri üretim ve pazarlaması ile devam ediyoruz. Ulusal düzeyde marka bilinirliği sağlanmıştır,Grup şirketlerimizden Al-San Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş. , kendi imalatı için buğday alımı yaparak, Konya’daki fabrikasında un üretmekte ve pazarlamaktadır. “Meram Un “ adı altında kendi markasıyla ürettiği unların yanında, Türkiye’deki diğer büyük gıda firmaları içinde private label un üretimi yapmaktadır. Fabrikamız yıllık 120.000 tonluk buğday işleme kapasitesine sahiptir. Al-Paş Gıda Tarım ve Ticaret A.Ş. , toz şeker ticareti ve küp şeker üretimi üzerine çalışmaktadır. Konya’da kurulu olan fabrikasında senede 20.000 ton küp şeker üretim kapasitesine sahiptir. Firmanın, kendisine ait “Pare Küp Şeker” markasıyla olduğu gibi, private label ürünleri de mevcuttur. 1999 yılında kurulan Al-Tar Tarım Gıda Paz. A.Ş. her türlü tarım ürününün alım satımı ve pazarlanması konusunda çalışmaktadır. Gerek bölgemizdeki gerekse Çukurova, Tekirdağ gibi bölgelerdeki üreticilerden, aynı zamanda yurt dışından buğday, mısır, soya gibi ürünler alarak, hem grubumuzdaki üretici firmalara hammadde tedarik etmekte, hem de yurtiçine pazarlamaktadır. Kalite ve fiyat açısından dengeli ürün üretmek kadar önemli olan diğer faktör ise etkin, yaygın, hızlı ürün penetrasyonunu sağlamaktadır. Albayraklar kuruluşundan günümüze kadar ürün distribüsyonu konusunda derin tecrübeler kazanmış ve Türkiye’nin her noktasına ürünleri ulaştıracak dağıtım kanallarını tanımış; toptancılar, bayiler, zincir mağazalar ile dostluğa ve dürüst ticarete dayalı ilişkiler kurmuşlardır. Üretici firma kimliğini kazandıktan sonra bu kanallarla daha hızlı ve verimli çalışabilmek amacıyla satış ve pazarlama alanında faaliyet göstermek üzere A.GM. Dış Ticaret Ve Pazarlama A.Ş.’yi kurmuşlardır."

"In 1984, we started our business with food and hygiene products marketing countrywide. Today we continue our business in 6 companies and 2 factories. We produce wheat flour and cube sugar in our facilities established in Konya and distribute these products through all regions of our country. In addition we are engaged in trade business of crystal sugar and some other agricultural products’ sales around national market. We increase our marketing volume in international market day by day. We export our cube sugar to some EU and Arabian countries. Our research and development activities about biological food production and wheat flour export continue. We work enthusiastically to be a company known worldwide both in wheat flour and cube sugar production. Procurement of high quality raw materials, recruitment of qualified employees and high quality production costitute the basis of all activities of our group."

Herstellung von Mehl   
Alamet-i Harika Medya & Grafik Ajans


ALBA MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET VE SAN.LTD.ŞTİ.

"1975 yılında elektrik taahhüt sektöründe hizmet vermek amaçlı olarak kurulan Başaranlar Mühendislik öncelikli olarak İç Anadolu bölgesinde ihtiyaç duyulan mühendislik hizmetlerini karşılamak için yola çıkmıştır. Tümosan ve Konya Çimento Fabrikaları basta olmak üzere günümüzde bölgede faaliyette olan bir çok endüstriyel tesisin elektrik işlerinin taahhüdünde görev almıştır ve üstlendiği görevleri başarıyla tamamlamıştır. Bunun yanında pek çok sanayi, ticari ve yerleşim sitelerinin proje ve uygulamalarında bizzat bulunmuştur. 1995 de Başaranlar Mühendislik Elektrik Sanayi Ticaret Ltd. Şti. tüzel kişiliğini alan ve çalışmalarına bu yönde devam eden grup ,1999 da Başaranlar Turizm A.Ş. yi kurmuş ve Afyon Gazlıgöl ? de temellerini attığı termal tatil köyü projesini 2004 yılında faaliyete geçirmiştir. (www.basaranlartermal.com ) 2005 yılında 30. yılın tecrübesi ve kuruluş vizyonunda belirlediği vazgeçilmez ilkelerinin kurumsal hedeflerini gerçekleştirmek ve vizyonunu daha da geliştirmek üzere yapılanmasını ve buna bağlı olarak altyapısını revize ederek yeni yüzyılın sektöründe parlayan yıldızlarından biri olmaya devam etmeyi kendine hedef olarak belirlemiştir. Başaranlar Mühendislik olarak mühendisliğin tüm uygulamalarında bilgi birikimini geçmişten gelen deneyimlerini farklı iş disiplinlerini BAŞARANLAR kurumsal kimliği altında hizmete dönüştürerek ve farklı teknik-ticari disiplinlerde devam etmektedir."

Building contracting

Bauunternehmungsleistungen   
ALÇELİK ÇELİK YAPI İNŞAAT SAN.VE TİC.A.Ş.KONYA ŞUBESİ

Traktör,Traktör Motor Parçaları Ve Su Pompaları İmali.

Tractor, tractor motor parts abd water pomps production

Herstellung von Traktoren, Traktorteilen und Wasserpumpen   
ALDOKS-PEN ALÜMİNYUM DOĞRAMA İMALAT SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Alüminyum Ve Pvc Doğrama İmali.

Aliminium and pvc cutting production

Herstellung von Alu und Plastikprofilen   
alem elektronik

alem elektronik olarak yeni teknik servis kadromuzla daha kaliteli hizmet verebilmek için sürekli kendini yenilemektedir...teknik servsimiz ups-kgk-regülatör-jenaratör elektrik tesisat pano yapımı otomasyon elektronik kart tamiri ve malzeme satışı ile 7/24 servis hizmeti sunmaktadır proje bazlı veya kendinize ait hertürlü işlerinizde ticari ve fikir baylaşımına açıktır azizye mh. Köprübaşı cd. No:10/a karatay konya tel:0332/3504671-535 8522600 alem elektronik:necron&toshıba&newave konya bayii ve servsi


ALFA HİDROLİK MAKİNA OTOMOTİV MADENCİLİK EMLAK VE İNŞAAT TAAHHÜT SAN.VE TİC.A.Ş.

Hidrolik Lift Ve Hidrolik Direksiyon İmali.

Hydraulic lift and hydraulic steering wheel production

Hydraulische Aufzüge und Lenkstangen   
ALİ BÜYÜKTEMİZ-TİTEM MAKİNA

Sonaj makinaları imalatında sektörünün takip edileni. Otuz yılı aşkın geçmişinden gelen tecrübesini, yeni neslin dinamizm ve girişimci ruhuyla birleştirenTitem Makine, iç dinamiklerinde sahip olduğu enerji, estetik ve teknolojisini bugün tam anlamıyla ürünlerine yansıtıyor. Üretmiş olduğu ürünlerin estetik yapısında, mekanik performansı artırıcı yönde önemli değişikliklere giden Titem Makina kullanımı kolay, ergonomik, yüksek kaliteye sahip ve uzun ömürlü ürünlerini tüketicinin beğenisine sunuyor. Üretimindeki ve ürünlerindeki yüksek kalite, estetik tasarım, kullanım kolaylığı ve uzun ömür, bugün Titem ürünlerini aranılan hale getirmiştir. Konya Karatay Sanayi bölgesinde 1000 m2 kapalı alanda üretimine devam etmekte olan ve Türkiye'de yaygın dağıtım kanallarına, servis ağına sahip olan Titem Makina, koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiştir. Gelişen pazar şartları içinde, büyük bir pazar payına sahip olan ve teknolojiye hızla adapte olan Titem Makine; Ar-Ge çalışmaları ile daha iyiye ulaşmanın gayreti içerisindedir. Kalite ve güvene verdiği önemi ürünlerine tamamıyle yansıtan Titem Makine tüm ürünlerini ISO 9001 ve TSE kalite standartlarına göre üretmektedir. Deneyimli satış ekibi ile satış öncesinde tüketicinin ihtiyacına uygun ürünleri öneren ve ihtiyaçları eksiksiz ve zamanında yerine getiren Titem Makine, aynı titizliği satış sonrasında da gösteriyor ve yedek parçada sınırsız desteklediği servis ağı ile müşterisini yalnız bırakmıyor. Titem makine yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda da yeni tasarımlarıyla adından sıkça söz ettirerek, sürekli gelişmeyi ve yenilenmeyi hedefleyen yapısı ile Sondaj Makinaları sektöründe pazarda önemli bir paya sahip olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Drilling machinery, auto spare parts, plastic axle boxes manufacturing

Herstellung von Bohrmaschinen, Fahrzeugersatzteile und Plastikboxen für Achsen   
ALİ ÇETİNKAYA PLASTİK OTOMOTİV İNŞAAT SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

1995 yılında W.C es sfonu üretmeye başlayan firmamız zaman içerisinde kendini yenileyerek ürün yelpazesini günden güne geliştirerek ; Lavabo sfonu , yer sfonları , klozet kapakları , banyo aksesuarları , pvc boru , kelepçe ve tapaları ile kendi kalıphanelerimizde ürettiğimiz kalıplar ile bu yelpazeyi daha da genişleterek yurt içi ve yurt dışı tüm taleplere kaliteden ödün vermeden , uygun fiyat politikamız ile kesintisiz yanıt verebiliyoruz. Deneyimli çalışanlarımız ile 2500 m2 kapalı fabrika binamızda faliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bize duyulan güvenin, "Güveniniz Gururumuzdur" sloganı ile yolumuza devam edeceğiz.

Plastic materials ( pvc based (s) pipes and pipe seals)

Plastik Materialien (PVC Rohre und Rohrabschlüsse)   
ALİ KÖROĞLU KAUÇUK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Kanalizasyon Boruları İçin Lastik Conta İmali.

Rubber seals for sewer system

Herstellung von Plastikverdichtungen für Kanalisationsrohre   
ALİ RIZA PETROL TİCARET VE SANAYİ LTD.ŞTİ.

A.R.T. Trailer karayolu taşımacılığı konusunda müşteri taleplerini karşılamak için 1972 yılından beri üretim yapmaktadır. 3 Farklı Fabrikada üretim yapan A.R.T Trailer Silobas Yarı Römork, Tankerli Yarı Römork, Damperli Yarı Römork, Tenteli Yarı Römork, Özel amaçlı Lowbed Yarı Römork ve Araç Üstü ekipmanlar üretmektedir. Treyler ve Araç üstü ekipmanların imalatında 30 yıldan fazla tecrübeye sahip olan A.R.T Trailer imalatın % 70 lik kısmını 2004 yılından beri 15 den fazla Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerine ihraç etmektedir. A.R.T Trailer ürettiği ürünlerde en son teknolojiyi takip eder. Ve A.R.T Trailer ISO 9001 kalite yönetim belgesine sahiptir.

A.R.T. Trailer has been perpetuating production for covering the demand of customers about land transportation since 1972. A.R.T. Trailer has been producing Cement Silo Trailer, Tanker Trailer, Tipper Trailer, Curtainsider Trailer, Special Lowbed Trailer, and Body Building Equipments in 3 different production facilities. A.R.T. Trailer who has experience over 30 years at production of trailer and body building equipments, has been exporting %70 of total production to Europen, Asian and African countries since 2004. A.R.T. Trailer follows cutting-edge technology at production and has ISO 9001 Quality Management Certificate.

Herstellung von LKW Anhängern und Krafstofftanks   
ALİ RIZA USTA TANKER SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

"1979 Yılında Ali Rıza Usta olarak Karatay Sanayi'inde firmamızı kurduk. Üretimimiz araç üstü akaryakıt tankı ve muhtelif tank imalatı ile başladı. Sürekli ve istikrarlı çalışma neticesinde şirketimiz hızla büyüdü. Kalite ve estetiğe önem veren firmamız 1994 yılında Ali Rıza Usta Tanker Sanayi ve Tİcaret Limited Şirketi ünvanını aldı. Araç üstü tank üretimimiz aylık 10 adet iken bu sayı aylık 70 adete ulaşmıştır. Teknolojik yenilikleri yakından takip eden firmamız kaliteli ve sürekli istikrar sayesinde 1996 yılında Ankara-Adana çevre yolundaki fabrikasına taşınmıştır. Klasik tanker üretiminin yanı sıra firmamız silobas, damper, askeri hizmet aracı, dorse ve alüminyum tanker imalatlarını ISO kalite belgeli ve güvenceli bir şekilde başarı ile üretmektedir. İç pazarın yanı sıra, dış pazarlara açılan firmamız Avrupa, Asya ve Ortadoğu Ülkelerine üretim yapmayı başarmıştır."

"We established our firm at Karatay Industry Zone as Ali Rıza Usta in 1979.Our production started with manufacturing petrol tankers and different kinds of tankers.Our firm developed more and more with working continuously and stability.Our firms which gives importance to quality and aesthetics assumed its firm title as Ali Rıza Usta Tanker Industry and Trade Co.Ltd in 1994.Our production capacity of tankers over vehicles was 10 monthly but now it reached to 70 pieces per month. Our firm follows the technical improvements and through the quality and stability we moved our new premises near Ankara-Adana road in 1996. Our firm manufactures both classical petrol tankers and silo-bus,dumper,military service vehicles,semi-trailer and aluminium tankers with ISO quality certificate and with quaranteed way. Our company succed to reach both domestic market and international market.We produced for European,Asian and Middle-Eastern countries."

Herstellung von Kraftstofftanks   
ALİ SÖYLER AYAKKABI SANAYİ TİCARET A.Ş.

Ayakkabı sektöründe yıllardır ürettiği seçkin ayakkabılarla güçlü bir yer edinen Ali Söyler Ayakkabı A.Ş, kalite tutkunlarının vazgeçilmez tercihi haline geldi. 1969 yılında Söyler Kundura olarak kurulan ve ayakkabı işine falçata yaparak başlayan şirketimiz 1994 yılında Ali Söyler Ayakkabı olarak ismini değiştirmiş ve yenilenmiştir. Daha sonra Türkiye'nin her yerine uzanan geniş bir pazarlama ağı oluşturup bayileriyle prestijli bir isim yaratan Ali Söyler Ayakkabı 2008 yılından itibaren geniş çaplı bir işletme haline gelmiştir. Üretimi, prestijine yakışan bir şekilde teknolojik donanıma sahip 1300m2 kapalı alana kurulu fabrikasında 35 adet makinasıyla ve 34 kişi çalışanıyla günde 500 çift ayakkabı üretim kapasitesi bulunmaktadır. Ali Söyler Ayakkabı A.Ş su anda "ISO 9001" kalite güvence belgesini almaya hazirlanirken, ülkemiz ve dünya ayakkabi sektöründeki yerini güçlendirmek, kalitesinin de dünya standartlarinda oldugunu kanitlamaya çalismaktadir. Ali Söyler Ayakkabı A.Ş kalite kontrolünü, üretiminin her asamasinda sektörünün deneyimli uzman kadrosu tarafindan büyük bir dikkat ve titizlikle gerçeklestirmektedir. "Toplam kalite"nin önemine ve gerekliliğine inanan Ali Söyler Ayakkabı A.Ş de öncelik ; kalite anlayışının özüne inmektir. Bu bir yaşam felsefesi, kaliteye duyulan özen, tutku ve kazanılan gurur. Sonuçta Ali Söyler Ayakkabı A.Ş "ayakta yaşanan özgürlük" felsefesiyle yola çıkan ve son derece keyif duyulan bu bitişi olmayan yolculuğuna siz saygıdeğer müşterileriyle yoluna devam etmektedir.

Ali Soyler Ayakkabı became a leading company in its field by the qualified products which produced by. In 1969 we started to produce knifes for shoe makers in 1994 our company started produce shoes with changing its name to Ali Söyler Kundura. By this new development we increased our dealer network and became leading shoe maker factory. We have capacity of producing 500 pair of shoes in our 1300 m2 working area, 35 machines and 34 well educated employees. Ali Söyler Ayakkabı A.Ş is developing its international marketshare and proving its worldwide quaility standarts while making the last changes on production to gain ISO 9001 quality certificate . Ali Söyler Ayakkabı A.Ş always keeps under control each level of production and sale with its professionel personels. We always work under "total quality" princible and this is a princible of; quality, carefull attention, passion and the honor we gained.

Herstellung von Schuhen